חיפוש מקצוען:
חפש
עמוד הבית
מקצוענים
מגזין
כתבות
דרושים
אודות
צור קשר
רכישת מגזין
הינך מקצוען? הרשם לאתר!
הרשמה

תארי ד"ר לרפואה לבוגרי המחזור הראשון בתכנית הארבע-שנתית בפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של בר-אילן בצפת

תארים גם לבוגרי המחזור השני במסלול התלת-שנתי

הטקס ביום שני בבית יגאל אלון

ביום שני (19.6.17) כ"ה בסיון יתקיים בבית יגאל אלון בצפת טקס הענקת תארי MD (ד"ר ברפואה) ל-101 בוגרים של הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של בר-אילן בצפת- 59 בוגרי המחזור הראשון במסלול הארבע-שנתי ו- 42 בוגרי המחזור השני במסלול התלת-שנתי. 4 מהבוגרים מסיימים בהצטיינות יתרה, 10 בהצטיינות ו-6 סטודנטים הגישו עבודות גמר מצטיינות.

הסטודנטים לרפואה בפקולטה ע"ש עזריאלי לומדים בשתי מסלולים: תכנית תלת-שנתית לסטודנטים לרפואה, שהשלימו בהצלחה שלוש שנות לימודים ראשונות בפקולטות לרפואה בחו"ל והשלימו בפקולטה ע"ש עזריאלי את השלב הקליני בהכשרתם. תוכנית זו היא ייחודית לפקולטה לרפואה בגליל. התכנית הארבע-שנתית מיועדת לסטודנטים בעלי תואר ראשון, שלהם רקע בלימודי מדעים. תוכנית זו מתקיימת באוניברסיטת בר-אילן ובאוניברסיטת ת"א בלבד.

את השלב הקליני בלימודי הרפואה עושים הסטודנטים בששה בתי החולים המסונפים לפקולטה ובמרפאות הקהילה באזור הצפון. בתי החולים המסונפים לפקולטה הם: המרכז הרפואי זיו בצפת, המרכז הרפואי ברוך פדה פוריה, המרכז הרפואי לגליל בנהריה ושלושה בתי חולים בנצרת.

הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן הוקמה כדי לענות על הצורך ברופאים מיומנים, לבלום את תופעת "בריחת המוחות" מישראל באמצעות החזרת סטודנטים, מורים וחוקרים מהמוסדות הנחשבים ביותר בעולם ובה בעת, להרחיב את אפשרויות התעסוקה לתושבי הצפון ולפתח את הגליל ואת העיר צפת, בפרט.

הפקולטה תורמת למערכת הבריאות בגליל במגוון היבטים ,בהם הוספת תקנים חדשים בבתי החולים ובקהילה וחיזוק התשתית המקצועית , המחקרית והאקדמית.

הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן מהווה חלק אינטגראלי מחיי הקהילה בגליל, מעורבת בחינוך מדעי לנוער ועוסקת באופן פעיל ברפואה מונעת, בקידום הבריאות ובאיכות הסביבה במרחבי הגליל.

דקאן הפקולטה, פרופ` רן טור-כספא אומר כי הפקולטה המכשירה רופאים ומדענים, היא ייחודית בהשפעתה על הפיתוח הרפואי, האקדמי, החברתי והכלכלי של כל צפון מדינת ישראל.

פרה רפואית 3, יולי 2017